Lokalne biuro w Egipcie Obsługa po polsku
OKOTour Masz pytanie?Napisz na WhatsApp
Marsa Alam

Wadi El Gemal z Marsa Alam – Sharm El Luli, Qulan i Nayzak

Cena regularna$80Cena promocyjna$60Dziecko$30
Sprawdź termin na WhatsApp Zapytaj o termin, odbiór i dostępność.
W skrócie

Wadi El Gemal - Sharm El Luli i Nayzak

Odkryj Park Narodowy Wadi El Gemal podczas wyjątkowej wycieczki z Marsa Alam. Odwiedź rajskie plaże Qulan i Sharm El Luli, zobacz naturalny basen Nayzak, spróbuj snorkelingu i poznaj niezwykłe krajobrazy pustyni oraz wybrzeża Morza Czerwonego.

Najważniejsze informacje

Dlaczego warto wybrać tę wycieczkę?

  • Do 9 godzin
  • Wyjazd z Marsa Alam
  • Wycieczka codziennie
  • Park Narodowy Wadi El Gemal
  • Qulan
  • Sharm El Luli
  • Nayzak
  • Snorkeling
  • Kąpiel i plażowanie
  • Rafy koralowe
  • Lasy namorzynowe
  • Obiad w formie bufetu
🏞️ Wstęp do parku narodowego: $10.00
Czas trwania: Do 9 godzin
Dni wycieczki: ŚR , ND
Prosta rezerwacja

Jak zarezerwować tę wycieczkę?

  1. 1
    Wyślij danePodaj hotel, termin oraz liczbę dorosłych i dzieci.
  2. 2
    Otrzymaj potwierdzeniePotwierdzimy dostępność, pełną cenę i miejsce odbioru.
  3. 3
    Zachowaj szczegółyPrzed wyjazdem otrzymasz uzgodnione informacje organizacyjne.
Plan wycieczki

Program

Wycieczki – Wadi El Gemal, Qulan, Sharm El Luli i Nayzak

(Wycieczki odbywają się w środy i niedziele)

  • Wyjazd z hotelu około godziny 07:30.
  • Przejazd przez Park Narodowy Wadi El Gemal do malowniczych miejsc: Qulan, Sharm El Luli oraz Nayzak.
  • Czas na snorkeling, kąpiele, opalanie oraz relaks na jednych z najpiękniejszych plaż Morza Czerwonego.
  • Obiad w formie bufetu szwedzkiego.
  • Powrót do hotelu około godziny 17:00.

Uwagi

  • Podana cena obowiązuje dla grup powyżej 3 osób.
  • W celu potwierdzenia rezerwacji prosimy o przesłanie skanu lub kopii paszportu.
  • Obowiązuje dodatkowa opłata 10 USD za wstęp do Parku Narodowego.
  • Prosimy zabrać ze sobą wodę, nakrycie głowy, kostium kąpielowy, ręcznik oraz krem do opalania.
  • Można zabrać ze sobą własny sprzęt do snorkelingu.
  • W okresie zimowym zalecamy zabrać bluzę.
  • Zniżka dla dzieci do 12. roku życia.

Cena obejmuje / nie obejmuje

Obejmuje
  • Transfer z/ do hotelu.
  • Pobyt na plażach, snurkowanie.
  • Obiad i napoje do obiadu.
  • Sprzęt do snurkowania (maski, płetwy).
Nie obejmuje
  • Opłata za wstęp do parku narodowego 10 USD za osobę.
  • Wydatki osobiste.
Szczegóły

Opis

Wadi El Gemal z Marsa Alam – Park Narodowy i Wycieczka na Pustynię

Wycieczka do Wadi El Gemal z Marsa Alam to wyjątkowa okazja, aby odkryć jedno z najpiękniejszych miejsc południowego Egiptu. Park Narodowy Wadi El Gemal łączy niezwykłe krajobrazy Pustyni Wschodniej, góry, dziką przyrodę oraz malownicze wybrzeże Morza Czerwonego.

Wadi El Gemal jest jedną z najbardziej interesujących wycieczek z Marsa Alam dla osób, które chcą odpocząć od typowych atrakcji turystycznych i poznać naturalne oraz kulturowe oblicze Egiptu. Podczas wyprawy można podziwiać pustynne krajobrazy, dziewicze plaże, rafy koralowe, lasy namorzynowe oraz wyjątkową faunę regionu.

Park Narodowy Wadi El Gemal

Park Narodowy Wadi El Gemal rozciąga się od gór Pustyni Wschodniej aż do wybrzeża Morza Czerwonego. Jest to jeden z najcenniejszych przyrodniczo obszarów Egiptu, w którym pustynia spotyka się z morzem, tworząc niezwykle różnorodny krajobraz.

Przez park prowadzą liczne suche doliny rzeczne – wadi, które stanowią naturalne siedliska wielu gatunków zwierząt i ptaków. Dzięki niewielkiej ingerencji człowieka region zachował swój naturalny charakter i jest doskonałym miejscem dla osób zainteresowanych przyrodą oraz fotografią.

Dzika przyroda Wadi El Gemal

Jedną z największych atrakcji Wadi El Gemal jest możliwość obserwowania wyjątkowej fauny. W regionie można spotkać liczne gatunki ptaków, a także ptaki drapieżne, w tym sokoły.

Na terenie parku występują również gazele oraz koziorożce, które doskonale przystosowały się do trudnych warunków pustynnych. Przy odrobinie szczęścia podczas wyprawy można obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Plemiona Beja i kultura pustyni

Wycieczka do Wadi El Gemal pozwala również poznać tradycje mieszkańców pustyni. Na terenie regionu żyją przedstawiciele plemienia Beja, jednej z najstarszych grup zamieszkujących tereny Pustyni Wschodniej.

Spotkanie z lokalną kulturą jest doskonałym uzupełnieniem przyrodniczej części wyprawy. Można lepiej poznać tradycyjny sposób życia mieszkańców, ich zwyczaje oraz wielowiekowe związki z pustynnym środowiskiem.

Qulan – rajska plaża nad Morzem Czerwonym

Wybrzeże Wadi El Gemal zachwyca turkusową wodą, białym piaskiem i dziewiczymi plażami. Jednym z najbardziej znanych miejsc jest Qulan, które należy do najpiękniejszych zakątków południowego wybrzeża Morza Czerwonego.

Qulan jest doskonałym miejscem na relaks, kąpiel w morzu oraz snorkeling. Krystalicznie czysta woda pozwala obserwować kolorowe ryby i niezwykłe formacje rafowe znajdujące się w pobliżu brzegu.

Sharm El Lulli – jedna z najpiękniejszych plaż Egiptu

Kolejnym wyjątkowym miejscem podczas wycieczki Wadi El Gemal z Marsa Alam jest Sharm El Lulli. To malownicza plaża słynąca z jasnego piasku, turkusowej wody oraz naturalnego krajobrazu.

Z dala od dużych kompleksów hotelowych można tutaj cieszyć się spokojem i pięknem Morza Czerwonego. To idealne miejsce dla osób, które szukają relaksu oraz kontaktu z naturą.

Nayzak – naturalny basen na wybrzeżu

Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji regionu jest Nayzak – naturalny basen morski o wyjątkowym kształcie, przypominającym ludzkie oko. Miejsce to jest często określane jako jeden z ukrytych skarbów Egiptu.

Według lokalnych opowieści charakterystyczna forma Nayzak mogła powstać w wyniku uderzenia meteorytu. Niezależnie od pochodzenia tego niezwykłego miejsca, krystalicznie czysta woda oraz otaczające krajobrazy tworzą wyjątkową scenerię do fotografowania i wypoczynku.

Nayzak zachował naturalny charakter i nie przypomina typowych, komercyjnych plaż turystycznych. Brak rozbudowanej infrastruktury pozwala jeszcze lepiej poczuć wyjątkową atmosferę dziewiczego wybrzeża południowego Egiptu.

Lasy namorzynowe Wadi El Gemal

Podczas wyprawy można również zobaczyć niezwykłe lasy namorzynowe (mangrowe). Charakterystyczne korzenie mangrowców tworzą unikalny ekosystem, który zapewnia schronienie wielu gatunkom ryb, ptaków oraz innych organizmów.

Mangrowce w Wadi El Gemal są doskonałym przykładem niezwykłej zdolności natury do przystosowania się do trudnych warunków. Połączenie pustyni, morza i zielonych lasów namorzynowych tworzy jeden z najbardziej charakterystycznych krajobrazów tego regionu Egiptu.

Snorkeling w Wadi El Gemal

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z możliwości snorkelingu w Wadi El Gemal. Czyste wody Morza Czerwonego pozwalają podziwiać kolorowe ryby oraz rafy koralowe znajdujące się w pobliżu wybrzeża.

Połączenie snorkelingu, plażowania i odkrywania dzikiej przyrody sprawia, że wycieczka jest atrakcyjna zarówno dla osób szukających relaksu, jak i dla miłośników przyrody oraz aktywnego wypoczynku.

Obiad podczas wycieczki

W trakcie wycieczki do Wadi El Gemal przewidziana jest przerwa na obiad w formie szwedzkiego stołu. Jest to doskonały moment na odpoczynek i regenerację przed dalszym odkrywaniem niezwykłych krajobrazów parku.

Najważniejsze atrakcje wycieczki Wadi El Gemal

  • Wycieczka do Wadi El Gemal z Marsa Alam.
  • Zwiedzanie Parku Narodowego Wadi El Gemal.
  • Podziwianie krajobrazów Pustyni Wschodniej.
  • Wizyta na malowniczym wybrzeżu Morza Czerwonego.
  • Relaks na plaży Qulan.
  • Wizyta na pięknej plaży Sharm El Lulli.
  • Odkrywanie naturalnego basenu Nayzak.
  • Możliwość snorkelingu przy rafach koralowych.
  • Podziwianie lasów namorzynowych (mangrowych).
  • Obserwacja ptaków, sokołów, gazeli i koziorożców.
  • Poznanie tradycji i kultury plemienia Beja.
  • Obiad w formie szwedzkiego stołu.

Dlaczego warto wybrać Wadi El Gemal z Marsa Alam?

Wadi El Gemal z Marsa Alam to doskonała propozycja dla osób, które chcą zobaczyć inną stronę Egiptu – z dala od typowych atrakcji turystycznych. W jednej wycieczce można połączyć pustynię, góry, plaże, snorkeling, rafy koralowe, mangrowce oraz lokalną kulturę.

Różnorodność krajobrazów sprawia, że Park Narodowy Wadi El Gemal jest jednym z najciekawszych miejsc w okolicach Marsa Alam. To wyjątkowe połączenie dzikiej przyrody i piękna Morza Czerwonego pozwala przeżyć niezapomnianą przygodę podczas wakacji w Egipcie.

Wadi El Gemal – niezapomniana wycieczka z Marsa Alam

Wycieczka Wadi El Gemal to niezwykła podróż przez jeden z najbardziej malowniczych regionów południowego Egiptu. Od pustynnych dolin i gór Pustyni Wschodniej po turkusowe wody Morza Czerwonego, dziewicze plaże i wyjątkowe ekosystemy – każdy etap wyprawy oferuje nowe krajobrazy i niezapomniane wrażenia.

Jeśli szukasz wyjątkowej wycieczki z Marsa Alam, która łączy naturę, relaks, przygodę i poznawanie lokalnej kultury, Wadi El Gemal będzie doskonałym wyborem.

Zarezerwuj wycieczkę do Wadi El Gemal

Zarezerwuj wycieczkę do Wadi El Gemal z Okotour.pl i odkryj niezwykłe piękno Parku Narodowego. Poznaj dziewicze plaże, pustynne krajobrazy, rafy koralowe, lasy namorzynowe oraz fascynującą kulturę południowego Egiptu.

Przeżyj wyjątkowy dzień pełen natury, pięknych widoków i egipskiej przygody, który na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Najczęstsze pytania

Ważne informacje przed rezerwacją

Odpowiedzi opierają się na informacjach dostępnych dla tej wycieczki. Dostępność terminu i godzina odbioru są potwierdzane indywidualnie.

Co zobaczę podczas wycieczki Wadi El Gemal z Marsa Alam?

Podczas wycieczki odwiedzisz Park Narodowy Wadi El Gemal, a także malownicze Qulan, Sharm El Luli i Nayzak. Program łączy pustynne krajobrazy, piękne plaże Morza Czerwonego, snorkeling, kąpiel i relaks na wybrzeżu.

Czy podczas wycieczki Wadi El Gemal jest snorkeling?

Tak. W programie przewidziano snorkeling w czystych wodach Morza Czerwonego, gdzie można obserwować kolorowe ryby i rafy koralowe znajdujące się w pobliżu wybrzeża. Sprzęt do snorkelingu – maska i płetwy – jest wliczony w cenę.

Czym jest Nayzak i czy można się tam kąpać?

Nayzak to charakterystyczny naturalny basen morski na wybrzeżu w okolicy Marsa Alam. Jego wyjątkowy kształt przypomina ludzkie oko, a krystalicznie czysta woda tworzy doskonałe miejsce do fotografowania, odpoczynku i kąpieli.

Czy Sharm El Luli jest częścią wycieczki Wadi El Gemal?

Tak. Sharm El Luli jest jednym z głównych punktów programu. To piękna, naturalna plaża z jasnym piaskiem i turkusową wodą, położona na terenie Parku Narodowego Wadi El Gemal. Jest to idealne miejsce na odpoczynek, kąpiel i podziwianie krajobrazów Morza Czerwonego.

Co obejmuje cena wycieczki Wadi El Gemal z Marsa Alam?

Cena obejmuje transfer z i do hotelu, pobyt na plażach, snorkeling, sprzęt do snorkelingu, obiad oraz napoje do obiadu. Dodatkowo należy zapłacić 10 USD za wstęp do Parku Narodowego Wadi El Gemal.

Masz inne pytanie? Napisz do nas po polsku przed rezerwacją.
Zapytaj na WhatsApp

Opinie o OKOTour

Sprawdź niezależne, aktualne opinie w profilu Google.

Zobacz opinie Google

Jak oceniasz wycieczkę?

Opinia trafi na stronę po akceptacji. Możesz również dodać niezależną opinię w Google.

Odkrywaj więcej

Więcej wycieczek z Marsa Alam

Porównaj dostępne wycieczki z tej lokalizacji i wybierz program najlepiej dopasowany do Twojego pobytu.

Zobacz wszystkie wycieczki z Marsa Alam
Przydatne przed wyjazdem

Przewodniki: Marsa Alam

Sprawdź praktyczne informacje i lepiej zaplanuj pobyt oraz wycieczki.

Cena promocyjna $60.00
Sprawdź termin